Prawo jazdy Bydgoszcz - wykaz auto szkół i kursów nauki jazdy w Bydgoszczy. Nauka jazdy Bydgoszcz - sprawdź ceny i terminy kursów na prawo jazdy w Bydgoszczy.
Odwiedzających on-line: 3     Wczoraj: 73     Szkół w serwisie: 89
OSK Bydgoszcz - kursy nauki jazdy i ośrodki szkolenia kierowców w Bydgoszczy
Auto szkoły i kursy na prawo jazdy w Bydgoszczy

Wybierz kurs jazdy »

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Wykrzycz bezpieczeństwo na drodze – tak w skrócie można opisać to, co w najbliższą niedzielę (30 czerwca) będzie się działo na Rynku Mariensztackim w Warszawie. Na jeden dzień odrodzi się przedwojenna targowa tradycja tego miejsca. Do nabycia – życie.

W samo południe na Mariensztacie ruszy Bazar Bezpieczeństwa. Mimo piknikowo-rodzinnej atmosfery będą się tam działy sprawy wielkie i poważne, bo związane z tym, z czym wciąż nie poradziliśmy sobie na polskich drogach. Na dwie godziny rynek zostanie zamieniony w Hyde Park Bezpieczeństwa – miejsce, gdzie każdy będzie mógł wykrzyczeć swoje przemyślenia na temat bezpieczeństwa drogowego. Z opiniami skonfrontują się przedstawiciele instytucji państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policji, zarządców dróg, służb ratowniczych, dziennikarze i eksperci oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wypowiedzą się też środowiska zajmujące się pomocą poszkodowanym w wypadkach drogowych – jak i dlaczego należy pomagać takim osobom.

Głosy uczestników mariensztackiego Hyde Parku zostaną zapisane na trzech wielkich białych tablicach bezpieczeństwa zbudowanych specjalnie na ten czas. Przemyślenia te staną się kanwą listu otwartego do władz najwyższego szczebla, środowisk decyzyjnych zajmujących się bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz mediów. 

Na Bazarze będzie działał pluszakowy szpital, w którym dzieci przekonają się, że i one mogą ratować ofiary wypadków. Poza tym kabarety, mimowie i konkursy z nagrodami, wszystko w służbie ratowania życia na drogach. 

Zapraszamy na Bazar Bezpieczeństwa! Niedziela, 30 czerwca, Rynek Mariensztatu w Warszawie, godz. 12.00-17.00 (Hyde Park Bezpieczeństwa 12:00 - 14:00). Więcej »

2013-06-26
źródło: MTBiGM

Po polskich drogach jeździ już ponad  milion motocykli, jednakże miłośnicy dwóch kółek nie zawsze i nie dla wszystkich stanowią równoprawnych partnerów – uczestników ruchu drogowego. Aby zachęcić kierowców samochodów jak i motocyklistów do bezpiecznego oraz kulturalnego poruszania się i koegzystowania na drogach, 16 maja br. rozpoczęła się kampania społeczna pod tytułem „Równi na drodze”.  więcej: Skuterowo

2013-05-23
źródło: Skuterowo

Kandydaci na motocyklistów muszą ominąć na egzaminie przeszkodę jadąc 50 kilometrów na godzinę pojazdem o pojemności 650 cm. sześciennych. Nie jest to trudne dla tych, którzy wcześniej jeździli mniejszymi motocyklami.  więcej i film: RMF24

2013-05-12
źródło: RMF24

Niedoszli motocykliści, którzy skończyli kurs na prawo jazdy kat. A przed 
19 stycznia 2013 r., ale nie zdali egzaminu, dostaną dokument, tylko jeśli go zaliczą i mają ukończone 
24 lata. więcej »

2013-03-10
źródło: Rzeczpospolita

1 marca 2013 r. Minister Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej podpisał rozporządzenia:

1) zmieniające rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach,

2) zmieniające rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 31 lipca 2012 r. w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami.

Rozporządzenia pozwalają na zastosowanie „awaryjnej” procedury obsługi osób, które zgłaszają się na egzamin z wygenerowanym profilem kandydata na kierowcę, w przypadku braku możliwości pobrania danych przez WORD za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.

Kandydat na kierowcę, przed przystąpieniem do egzaminu, złoży w WORD pisemne oświadczenie, że spełnia wszystkie wymagania wynikające z przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami. WORD, zanim wyznaczy termin egzaminu, sprawdzi poprawność złożonego oświadczenia w starostwie, które wygenerowało profil kandydata na kierowcę.

Rozporządzenia zostały skierowane do podpisu Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Ministra Obrony Narodowej, a następnie zostaną przekazane do ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Wejdą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

2013-03-01
źródło: MTBiGM

Nowe egzaminy teoretyczne, a także zaostrzone wymagania wobec początkujących kierowców mają wejść w życie 19 stycznia 2013 r. To powoduje, że kandydaci tłoczą się, by zaliczyć kurs oraz egzamin państwowy jeszcze na starych zasadach. więcej »

2012-11-13
źródło: Dziennik.pl

W styczniu zmieni się egzamin na prawo jazdy. Ma być trudniej i tego obawiają się przyszli kierowcy. Od kilku tygodni na ulicach Słupska znów jeździ więcej samochodów z tabliczką "L". - Odnotowujemy stuprocentowy wzrost w liczbie kursantów - mówi Janusz Drob z Ośrodka Szkolenia Kierowców Plus w Słupsku. - Ma to oczywiście związek ze zmianami, które mają wejść w życie z nowym rokiem. To już zmasowany atak. Nic dziwnego, zmienia się dużo. Teraz kursant na egzaminie teoretycznym na kategorię B otrzymuje 18 pytań z 500 możliwych. Jeśli nauczy się wszystkich na pamięć, może mieć pewność że zda. więcej »

2012-11-13
źródło: Głos Pomorza

Zmiany w systemie egzaminów wprowadza nowa ustawa o kierujących pojazdami. Nowe testy miały obowiązywać już w lutym tego roku, ale ośrodki nie zdążyły się do nich przygotować. Termin zmiany zasad przesunięto na 19 stycznia przyszłego roku. więcej »

2012-11-08
źródło: Nowiny24.pl

Kurs teoretyczny w 3 dni. Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu, zanim kursant odbędzie zajęcia teoretyczne i praktyczne. Na takie kroki decydują się ośrodki szkolenia kierowców, byle tylko umożliwić zdającym uzyskanie prawa jazdy przed planowaną zmianą przepisów. więcej »

2012-11-08
źródło: Gazeta Wyborcza

Prezentacja praktycznej części egzaminu na kat. A na placu manewrowym, według rozporządzenia MTBiGM z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach. zobacz film »

2012-11-07
źródło: KSD WORD